Latem często odsłaniamy nogi, prezentując je w krótkich sukienkach, spodenkach, sandałkach i klapkach. Warto wtedy szczególnie zadbać o estetyczny wygląd stóp. Jak wykonać pedicure?

Zabieg pedicure można przeprowadzić samodzielnie w domu, ale również można udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego czy też specjalistycznego gabinetu pedicure, aby z niego skorzystać.

Głównym celem pedicure jest piękniejszy wygląd stóp, ale zabiegi tego rodzaju przeprowadza się też w razie wystąpienia różnych niedoskonałości, na przykład odcisków, popękanych pięt, wrastających paznokci.

Pedicure standardowy i medyczny

Standardowy pedicure polega na usunięciu ze skóry nadmiaru zrogowaciałej skóry, a następnie na jej wygładzeniu i nasmarowaniu odpowiednimi kremami. Składa się również z opracowania paznokci – ich wyregulowania i często także pomalowania.

Taki zabieg możemy wykonać zarówno w domu, jak również możemy skorzystać z niego w gabinetach. Efektem są gładkie, przyjemne w dotyku stopy z estetycznie prezentującymi się paznokciami w wybranym kolorze albo pomalowanymi bezbarwnym lakierem. Istnieje także możliwość wykonania hybrydy na paznokciach – taki pedicure jest o wiele trwalszy niż standardowe malowanie płytki paznokciowej lakierem.

Gdy jednak na stopach pojawiają się nieestetyczne, bolące zmiany, zaleca się skorzystać z tak zwanego peelingu medycznego. Wówczas specjalista wykonujący zabieg jest skoncentrowany na usunięciu tych zmian, na przykład wrastających paznokci, odcisków, modzeli, pękających pięt. Pedicure medyczny pozwala na uzyskanie natychmiastowego uczucia ulgi i ekspresowe nadanie stopom ładnego wyglądu.

Gdzie wykonać pedicure?

Jeśli stopy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, możemy wykonać pedicure w domu, z wykorzystaniem dostępnych w drogeriach kosmetyków i dodatków.

Gdy jednak zależy nam na profesjonalnym efekcie albo usunięciu wspomnianych wcześniej zmian, najlepszym wyborem będzie udanie się do gabinetu na pedicure  to jedno z wielu miast, gdzie można z niego skorzystać. Adresy gabinetów dostępne są już teraz przez internet.