Sukienki wieczorowe to pełna paleta interesujących fasonów, wzorów i kolorów. Jakie rodzaje sukienek wieczorowych wyróżniamy? Czym warto kierować się przy ich doborze? Sprawdź teraz!

Sukienka wieczorowa to kreacja, która zakładana jest na ważne okazje, na przykład na bankiety, wesela czy też na urodziny. Wybór odpowiedniej sukienki tego rodzaju często nastręcza dużo trudności. Warto zatem poznać główne rodzaje tych kreacji, aby wybranie tej idealnej mogło być jeszcze prostsze.

Sukienki wieczorowe maxi

To bardzo eleganckie sukienki wieczorowe, które często kojarzone są z uroczystymi galami. Są to kreacje sięgające aż do ziemi, bardzo często mocno zdobione, na przykład z użyciem połyskujących kamieni, cekinów czy brokatów.

Sukienki wieczorowe maxi pasują na różne sylwetki – także dla kobiet niskich. Są to sukienki, które mogą być bardziej dopasowane lub rozkloszowane dołem.

Sukienki wieczorowe princeski

To popularne sukienki wieczorowe lubiane przez wiele kobiet. Princeski to sukienki z dopasowaną górą, a także rozkloszowanym dołem. Mogą posiadać także sztywną halkę, która nadaje im objętości. Najczęściej posiadają długość przed kolano albo za kolano.

Sukienki wieczorowe princeski są bardzo zmysłowe i eleganckie. Ich dużym atutem jest fakt, że mogą one prezentować się dobrze na praktycznie każdej sylwetce. Dobrze maskują niedoskonałości i przy tym ładnie podkreślają kobiecą figurę.

Sukienki wieczorowe z gorsetami

Efektowne sukienki wieczorowe, które potrafią także modelować sylwetkę. Gorset może być zakładany osobno do dołu sukienki albo może stanowić jej element.

Sukienki wieczorowe z gorsetami uznawane są za bardzo szykowne. Pozwalają na wymodelowanie talii oraz podkreślenie biustu. Ich głównym minusem jest mniejszy komfort.

Sukienki wieczorowe empire

To fason sukienki odcinany pod biustem. Poniżej materiał najczęściej puszczony jest prosto. Może także tworzyć dekoracyjne marszczenia. Najczęściej są to sukienki o długości maxi.

Sukienki wieczorowe empire polecane są dla kobiet z większym brzuszkiem, także dla kobiet w ciąży. Pozwalają na zamaskowanie tej części ciała. Również mogą one optycznie wydłużyć sylwetkę.