Osoby posiadające ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać z wizyt lekarskich bezpłatnie. Wiele z nich decyduje się jednak na skorzystanie z prywatnych usług medycznych. Kiedy warto je wybrać?

Popularność prywatnych usług medycznych w Polsce stale rośnie. Gdy chcemy dostać się do specjalisty na NFZ, czas oczekiwania może wynosić wtedy nawet kilka miesięcy. Kolejki na konkretne procedury medyczne często są jeszcze dłuższe – termin może być ustalony nawet za ponad rok.

Jeśli zatem liczy się szybka pomoc medyczna, wówczas wybór najczęściej pada na prywatne gabinety. Do specjalisty możemy dostać się wtedy nawet z dni na dzień, gdy posiada on wolne miejsca lub też dany przypadek wymaga błyskawicznej konsultacji.

Warto jednak wskazać, że brak długich kolejek nie jest jedynym powodem, dla którego tak często odwiedzamy specjalistów prywatnie. Dodatkowo, na usługi medyczne za opłatą decydujemy się wtedy, gdy po prostu zależy nam na lepszych efektach oraz na wyższej jakości obsługi.

Prywatne leczenie – profesjonalnie i kompleksowo

NFZ refunduje wiele procedur medycznych, jednak nie wszystkie z nich znajdują się w refundowanym koszyku świadczeń. Niestety, bardzo często okazuje się, że są to procedury nowoczesne, bezpieczne, wysoce skuteczne, skracające okres rekonwalescencji, lecz przy tym także dość drogie.

Z takich metod leczenia można skorzystać prywatnie, ale za opłatą. Warto jednak wskazać, że nawet dość wysokie koszty nie odstraszają wtedy pacjentów – często wolimy zapłacić więcej i cieszyć się z pełnego zdrowia szybciej.

Leczenie prywatne może być zatem znacznie bardziej skuteczne niż to oferowane w ramach NFZ. Co więcej, możemy wtedy liczyć także na lepszą obsługę. Prywatne przychodnie zapewniają swoim pacjentom pomoc na wyższym poziomie, z naciskiem na komfort oraz satysfakcję, dlatego też możemy poczuć się w nich znacznie lepiej traktowani niż w placówkach państwowych.

Podsumowując, gdy zależy nam na diagnostyce i leczeniu skuteczniejszym, szybszym i w milszej atmosferze, prywatna wizyta może być najlepszym rozwiązaniem.