Są kobiety, które zwyczajnie nie lubią nosić długich paznokci. Są jednak także i te, które chciałyby zapuścić płytkę, ale jest ona słaba i bardzo łamliwa. W żadnym z powyższych przypadku nie musimy jednak rezygnować z eleganckiego wyglądu naszych dłoni. Wiele kosmetyczek specjalizuje się bowiem w tym, jak zrobić ładne krótkie paznokcie. Czas potrzebny na ich wykonanie jest praktycznie taki sam jak w przypadku wersji długich. Trzeba bowiem ładnie opracować skórki (do tego służą preparaty do usuwania i zmiękczania skórek) i precyzyjnie ukształtować zakończenie paznokcia, a następnie wykończyć całość ozdobną powłoką. Podpowiadamy, co teraz jest najmodniejsze w omawianym temacie!

Wybierz kształty krótkich paznokci

Pierwszy z rodzajów, o który pytają klientki profesjonalnych salonów kosmetycznych, to krótkie paznokcie kwadratowe. Dedykowane są one zwłaszcza tym osobom, których palce są długie i smukłe. Ta forma jest idealna także do wykonania większych zdobień. Musimy jednak pamiętać, że proste, kanciaste kształty będą zawsze bardziej narażone na uszkodzenie niż te o brzegach zaokrąglonych.

Drugi z kobiecych wyborów to paznokcie migdałki krótkie. Od lat są one absolutnym hitem w manicure. A to dlatego, że dzięki nim łatwo wizualnie wydłużyć płytkę, a przez to optycznie wyszczuplić całą dłoń. Jeśli chodzi o kolor, w tym wypadku można zastosować stonowane lakiery do paznokci – klasyczne, chociażby pudrowo różowe, beżowe czy jasno brązowe. Będą one idealne do noszenia na co dzień. Oczywiście nie jest to wymóg, wszystko zależy od samej klientki

Idealny, zaokrąglony szpic nie jest łatwy do uzyskania na płytce krótkiej. Jednak przy drugim czy trzecim podejściu do piłowania uda nam się go bez problemu osiągnąć.

Na koniec poruszmy nowość ostatnich lat – paznokcie trumienki krótkie. Jest to forma, w której na początku piłujemy paznokieć w trójkąt, który tylko delikatnie będzie się zwężał ku szczytowi płytki. Uważajmy, by nie przesadzić tu ze zbytnimi ostrościami. Gdy to skończymy, brzeg paznokcia piłujemy na prosto, tak by zakończenie przypominało bardziej prostokątną formę. Omawiana opcja jest idealna do tego, by przygotować french na krótkich paznokciach który będzie miał wersję tradycyjną lub tę bardziej oryginalną, skośną.

Mając już kształt musimy sobie odpowiedzieć jeszcze na to, jakie kolory na krótkie paznokcie nam się marzą. Śmiało możemy puścić wodze fantazji – nie ma tu bowiem absolutnie żadnych ograniczeń.

Na koniec jeszcze mała porada w kwestii malowania. Gdy zależy nam na bardzo trwałym manicure, zamiast lakierów tradycyjnych wybierzmy żelowe lakiery hybrydowe, które utrzymają się na naszych dłoniach przez wiele długich dni.