Meble medyczne możemy zamówić obecnie zarówno jako gotowe, jak również jako wykonane na wymiar. Na co warto się zdecydować?

Dobór odpowiedniego wyposażenia gabinetu lekarskiego, sali zabiegowej lub innej przestrzeni w placówce medycznej ma duże znaczenie. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko estetykę, ale także trwałość, wytrzymałość, łatwość mycia i dezynfekcji, aby wspomnieć zaledwie o kilku kluczowych kwestiach.

Aktualnie obiekty medyczne mogą korzystać z dwóch rozwiązań – meble medyczne gotowe oraz te wykonane na zamówienie. Co sprawdzi się lepiej?

Gotowe meble medyczne

Dostępne są w wielu wariantach do wyboru i można dopasować je do mniejszych i większych przestrzeni w placówkach medycznych. Szafy, biurka, krzesła, kozetki, stołki, parawany, meble na sprzęty medyczne – to tylko kilka typów mebli gotowych, które możemy zamówić u dostawców.

Oprócz szerokiego asortymentu gotowe meble medyczne są również przystępne cenowo – możemy kupić je w naprawdę atrakcyjnych cenach, dzięki czemu wyposażenie gabinetu czy sali w obiekcie medycznym nie jest związane z wysokimi wydatkami.

W sprzedaży znajdują się również systemowe meble medyczne, czyli kompletne kolekcje, które obejmują powiązane ze sobą umeblowanie tworzące atrakcyjnie prezentujące się zestawy. Dzięki temu wyposażenie gabinetu czy sali będzie jeszcze łatwiejsze.

Meble medyczne na zamówienie

Druga propozycja to meble medyczne wykonane na zamówienie, czyli przygotowane zgodnie z wymogami klienta.

Meble na zamówienie mogą być indywidualne dopasowane do wnętrza, między innymi pod względem ich wymiarów, wyglądu, funkcji. Wobec tego umeblowanie może wtedy spełniać wszystkie wymagania klienta. Takie rozwiązani sprawdzi się również w szpitalach, gdzie można dobrać szafki przyłóżkowe idealnie dopasowane do wielkości sal dla pacjentów.

Głównym minusem mebli medycznych na zamówienie jest ich spora cena – zapłacimy za nie więcej niż za meble gotowe, dlatego też sprawdzą się one najlepiej wtedy, gdy nie możemy dopasować mebli gotowych lub też wtedy, gdy zależy nam na oryginalnym, dopasowanym wyposażeniu przestrzeni, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom, a także będzie w pełni wykorzystywało dostępny metraż.