Nowoczesna ginekologia skupia się nie tylko na leczeniu schorzeń narządów rodnych kobiety, ale również na ich estetyce. Ginekologia estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów – najbardziej popularnym z nich jest labioplastyka. Co warto o niej wiedzieć?

Wargi sromowe u kobiet mogą posiadać zróżnicowaną wielkość oraz kształt. U niektórych z nich są one małe i symetryczne, natomiast u innych mogą być znacznie większe, także asymetryczne czy zwisające.

Dla wielu kobiet wygląd narządów rodnych ma bardzo duże znaczenie i może być on również powodem kompleksów. Szczególnym problemem są za przerośnięte lub niesymetryczne wargi sromowe mniejsze. Mogą one nie tylko zmniejszać pewność siebie i satysfakcję z życia intymnego, ale także przeszkadzać w uprawianiu sportów czy utrudniać higienę. Dla takich właśnie kobiet najlepszym wyborem będzie labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych.

Czym jest labioplastyka?

Zabieg określany jako labioplastyka Łódź to zabieg zaliczany do ginekologii estetycznej, którego głównym celem jest zmiana wyglądu warg sromowych mniejszych oraz większych u kobiet, które nie są z nich zadowolone.

Dzięki labioplastyce można nadać narządom intymnym pożądany wygląd, a także pozbyć się dyskomfortu. Warto przy tym wskazać, że zabiegi te nie są również obarczone wysokim ryzykiem – wykonuje się je w ciągu jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym, dlatego też nie niosą ze sobą ryzyka bólu.

Gabinety wykonujące labioplastykę stosują różne metody zabiegowe, które mogą polegać na przycięciu brzegów warg sromowych albo też na wykonaniu nacięć i wycięciu skóry powyżej nich – wtedy wargi sromowe zachowują naturalny kształt krawędzi. Do dyspozycji są także zabiegi laserowe, które pozwalają na lekką zmianę wyglądu warg sromowych.

Gdzie można wykonać labioplastykę?

Obecnie labioplastyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet, dlatego też jest ona dostępna w wielu prywatnych gabinetach ginekologicznych w całym kraju.

Adresy gabinetów wykonujących zabiegi ginekologii estetycznej można znaleźć już teraz on-line.