Wąsy to element zarostu, który przeżywa renesans popularności. Przez stulecia zadbany wąs był symbolem dobrego gustu. Kultura ta została z niewiadomych przyczyn zatracona w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Przez ten okres rzadko widywaliśmy młodych mężczyzn dumnie noszących wąs, a raczej kojarzyliśmy go z naszym wujkiem. Na szczęście to fatalne skojarzenie przeszło do lamusa, a wąsy powracają do łask. Gęste i mięsiste oraz cienkie i ekscentrycznie zawinięte – każde są w modzie. Jak odpowiednio zadbać o nasze wąsy, by dobrze się prezentowały?

Po pierwsze – zadbana skóra to zadbany włos. Należy postawić na pielęgnację cery, która odżywi także nasze mieszki włosowe. Posiadacze cery tłustej powinni sięgnąć po produkty z właściwościami antybakteryjnymi, natomiast ci, których naskórek ma tendencję do przesuszania się – po kremy nawilżające.

Po drugie – odpowiednie strzyżenie. Goląc się, poleca się stosowanie pianek i balsamów do golenia. Natomiast by zminimalizować podrażnienia, świetnie spisze się talk. Występuje w formie proszku, który należy wysypać na dłonie i rozprowadzić na skórze twarzy. Strzyżenie wąsów rządzi się nieco innymi prawami i kluczem jest odpowiednie przycinanie włosków. Prostopadłe przedłużenie linii ust powinno stanowić granicę wyrastania nowych włosów. Pojedyncze niepożądane włoski można usunąć pęsetą. Jeśli nie czujesz się na siłach sam wymodelować kształt swojego wąsa, udaj się do specjalisty, który nie tylko wykona „brudną robotę”, ale i doradzi Ci, co pasuje do Twojego kształtu twarzy.

Po trzecie – stylizacja. Dla wszystkich posiadaczy niesfornych włosów jest to pozycja obowiązkowa. Wosk ujarzmi Twojego wąsa i przytrzyma go w takim ułożeniu, jakie sobie wymarzyłeś. Jest to świetny produkt do modelowania. Ponadto nadaje włosom połysku, co dodaje klasy. Stosując wosk, nabierz jego niewielką ilość na dłonie, po czym rozgrzej, pocierając. W ten sposób stanie się łatwy w aplikacji. Następnie nałóż na osuszony wąs i stylizuj według upodobania. Ważny też jest odpowiedni balsam do pielęgnacji zarostu który sprawi że będzie on zdrowy.

Wąs to męski, niemalże ekscentryczny element zarostu. Dbaj o niego, a odwdzięczy ci się świetnym wyglądem.