Nasze dłonie potrzebują całorocznej, specjalistycznej pielęgnacji. Tylko wtedy będą one wyglądały perfekcyjnie. Jednak latem, gdy słońce je mocno wysusza, musimy szczególnie mocno o nie dbać. Jak możemy to robić? Co najbardziej pomoże zmęczonej skórze i paznokciom? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rad, które sprawdzą się u każdej kobiety.

Letnia pielęgnacja dłoni – krok po kroku

Zacznijmy od samego początku, czyli od mycia. Oczywiście, dobrze nas uczono że trzeba to robić często i odpowiednio dokładnie. Jednak jeśli używamy do tego mydeł o niskiej jakości, nie tylko nie pozbędziemy się wszystkich bakterii, ale też dodatkowo wysuszymy skórę. Zamiast nich wybieraj więc mydła o lekkim działaniu natłuszczającym i regenerującym, które wzbogacone są o naturalne oleje i składniki odżywcze.

Sprawa numer dwa to krem pielęgnacyjny, który powinien zamieszkać na stałe w Twojej torebce. Wyciągaj go z niej nawet kilka razy dziennie. Co może zawierać dobry krem do dłoni? Mocno odbudowujące mocznik i kwas hialuronowy. Natłuszczające oleje i masła roślinne. Łagodzące alantoinę i pantenol. Czy w końcu witaminy A oraz E, które przeciwdziałają szkodliwym skutkom działania wolnych rodników.

Gdy zmywasz lub sprzątasz mieszkanie z użyciem mocnych preparatów czyszczących – koniecznie noś rękawiczki. Najlepiej te, które są pudrowane od wewnątrz, dzięki czemu ręka nie będzie się w nich pocić. Jeszcze lepsze będą natomiast nieco mniej popularne wersje nasączane kremami odżywczymi, na przykład tym rumiankowym.

Przynajmniej raz na tydzień poświęć swoim dłoniom nieco więcej czasu. By o nie szczególnie zadbać, możesz przygotować na przykład domowy peeling cukrowy z wysokiej jakości oliwą z oliwek. Na początku stosuj cukier drobnoziarnisty, a dopiero po przyzwyczajeniu skóry do niego ewentualnie zmień jego grubość na większą. Dłonie oczyszczone w ten sposób będą o wiele lepiej wchłaniały składniki odżywcze, dlatego po wchłonięciu się oleju nanieś na nie wysoko odżywczy krem bądź maskę.