Pomoc dietetyka nie jest konieczna do tego, aby zrzucić nadmiar kilogramów. W wielu przypadkach specjalista ten może być jednak nieocenionym wsparciem przy redukcji wagi.

Kim jest dietetyk?

Dietetykiem, według Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Dietetyków EFAD, jest taki specjalista, który posiada odpowiednie kwalifikacje i stosuje naukę o żywieniu, by edukować swoich pacjentów i pomagać im w prowadzeniu najlepszych dla nich diet.

W swojej praktyce dietetyk może zarówno zajmować się tworzeniem diet dla większych grup, na przykład w szpitalach, szkołach, jak również świadczy on swoje usługi dla klientów indywidualnych.

Dietetyk zajmuje się:

  • profilaktyką żywieniową
  • leczeniem chorób związanych z żywieniem
  • tworzeniem różnych diet
  • nadzorowaniem diety pacjenta

Odchudzanie z dietetykiem

Dietetyk jest obecnie wybierany coraz częściej wtedy, gdy celem jest zrzucenie nadmiaru kilogramów. Odchudzanie się w głównej mierze powinno bazować na odpowiedniej diecie. Ta przygotowana przez dietetyka może zapewnić optymalne wsparcie.

Skorzystanie z usług dietetyka będzie bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno wtedy, gdy do utraty jest kilka kilogramów, jak również w sytuacji, gdy jest ich znacznie więcej. Dieta przygotowywana jest wówczas indywidualnie, a dzięki temu może ona przynieść najlepsze rezultaty – będzie pozwalała na zrzucenie kilogramów, a jednocześnie nie będzie ona niebezpieczna dla zdrowia.

Zalety korzystania z pomocy dietetyka przy odchudzaniu:

  • indywidualnie opracowana dieta
  • dopasowanie diety do stanu zdrowia
  • możliwość analizy składu ciała
  • dodatkowa motywacja w dążeniu do celu

Dietetyk będzie mógł również wziąć pod uwagę specjalne życzenia swojego klienta, na przykład pod względem jego preferencji żywieniowych, stylu życia, schorzeń. To powoduje, że dieta odchudzająca może być tak efektywna.

Zatem, czy warto skorzystać z pomocy dietetyka w odchudzaniu? Jak najbardziej! Dzięki wsparciu takiego specjalisty można otrzymać indywidualnie dopasowaną do swoich potrzeb dietę i jeszcze skuteczniej zrzucić niepotrzebne kilogramy!