Obfite rękawy z bufami pojawiły się na wybiegach domów modowych już w zeszłym tygodniu. Także i teraz są bardzo popularne. Można zobaczyć je w kolekcjach różnych marek odzieżowych!

Moda na bufiaste rękawy powraca

Bufiaste rękawy nie są nowym trendem w modzie. W rzeczywistości towarzyszą one kobietom już od wielu wieków. Szczególnie popularne były w okresie wiktoriańskim. Wówczas rękawy mogły osiągać naprawdę ogromne rozmiary. Także bardzo popularne były w okresie lat osiemdziesiątych.

Teraz bufiaste rękawy znów powracają, ale w złagodzonej oraz w odświeżonej wersji – są delikatniejsze, bardziej kobiece, a także mogą pasować na wiele różnych okazji!

Sukienki i bluzki z bufiastymi rękawami

Bufki najczęściej wykonuje się z materiałów usztywnianych, na przykład organzy, ale również można znaleźć ubrania z bufkami z innych tkanin, na przykład zwykłej bawełny czy też z dzianin. Niektóre mogą osiągać pokaźne rozmiary, inne są bardziej dyskretne.

Pokaźne rękawy można zobaczyć przede wszystkim na sukienkach oraz na bluzkach. Mogą świetnie prezentować się wtedy na co dzień, na przykład na zakupy, spotkanie ze znajomymi czy też do pracy. Również polecane są na wyjątkowe okazje, na przykład na uroczyste przyjęcia, randki.

Sukienki z bufiastymi rękawami to przede wszystkim modele o dopasowanym do sylwetki fasonie. Duże rękawy przyciągają wtedy wzrok. Także świetnie prezentują się z dopasowanymi bluzkami, ale również można zobaczyć je na bluzkach koszulowych. Co więcej, w sklepach można zobaczyć także sweterki z bufkami!

Do czego zakładać ubrania z bufiastymi rękawami?

Ubrania posiadające bufiaste rękawy najlepiej będą prezentowały się ze stonowanymi dodatkami, na przykład z dopasowanymi jeansami lub spodniami cygaretkami. Można także założyć je do prostej albo lekko rozkloszowanej spódnicy.

Wiele ciekawych pomysłów na stylizacje z bluzkami, sweterkami czy sukienkami z bufiastymi rękawami można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu. Sprawdź, co noszą inne kobiety i zainspiruj się do przyszykowania własnej, modnej stylizacji!