Zimowy outfit kojarzy się przede wszystkim z ciemnymi kolorami. Królują w nim chociażby czerń, granat, ciemna szarość czy tonacje bordo. Ich wybór jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Ale czy zawsze najlepszym? Zdecydowanie nie! Jeśli chcesz nieco ożywić swój zimowy zestaw ubraniowy i zdecydowanie wyróżnić się z tłumu postaw na pastelowe kurtki i płaszcze w modnych krojach. Dzięki nim poprawisz swój nastrój nieco przytłumiony przez zimno i sprawisz, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie

Pastelowa kurtka czy płaszcz?

Czym po pierwsze różnią się płaszcze damskie pastelowe od kurtek utrzymanych w tych samych odcieniach? Główną różnicą jest długość. Płaszcz to odzież wierzchnia która sięga do kolan lub niżej. Kurtka zaś to ubranie krótkie które kończy się zazwyczaj w pasie. Oba te stroje dzielą się na kilka podtypów.

Pastelowy niebieski płaszcz może mieć klasyczną, taliowaną formę, być dopasowany w górnej części i zdecydowanie luźniejszy u dołu. Dla fanów rozwiązań bardziej casualowych przygotowano na przykład płaszcz pastelowy róż w wydaniu oversize. Jest to krój obszerny, przeskalowany w którym linia ramion jest zauważalnie obniżona. Chodzenie w nim jest niezwykle komfortowe. Ale równie wygodny będzie też pastelowy płaszcz zimowy określany jako kimonowy czy szlafrokowy. Na całej swojej długości jest on dość luźny, a dla podkreślenia talii umieszcza się w nim pasek spinający ubiór. 

Ostatni z typów omawianej odzieży to płaszcz pikowany, czyli przeszywany na całej swojej powierzchni w charakterystyczny sposób. Oczywiście warto pamiętać o tym, że wybierając płaszcz w pastelowym odcieniu warto również postawić na pastelowe hybrydy na paznokciach które będą się z nim idealnie kolorystycznie zgrywały.

A jak może prezentować się pastelowa kurtka zimowa? Mimo że przyjęło się, iż ten ubiór kończy się na wysokości pasa, może sięgać on nawet kilkanaście centymetrów poniżej niego, co pozwala na jeszcze lepszą ochronę przed chłodnym powietrzem. Takim modelem jest chociażby znana i lubiana od lat parka. Oczywiście dostępne są też modele kończące się na samej wysokości pasa, ale też powyżej niego. Który wybierzemy – zależy od nas. Podobnie jak w przypadku płaszczy tak i tu dostępna jest kurtka pikowana pastelowa, modele oversizowe oraz te eleganckie, dopasowane u góry i luźniejsze u dołu. Często zdarza się również tak, że kurtka zimowa jest krótsza z przodu a dłuższa w tylnej części, co również ma za zadanie zagwarantować zwiększone ciepło naszym plecom. Ostatnim wyborem jaki musimy podjąć to obecność kaptura w kurtce bądź jego brak. Co wybierzemy – zależy wyłącznie od nas samych.