W leczeniu żylaków kończyn dolnych stosuje się metody: obliteracyjne- nastrzykiwanie żył specjalnym roztworem, operacyjne prowadzące do zamknięcia lub usunięcia żylaków. Współczesne zabiegi, poza wysoką skutecznością, gwarantują też dobry efekt kosmetyczny. Schorzenie można w lekkich przypadkach leczyć zachowawczo, stosując materiały uciskowe oraz farmakologicznie, metodą zamrażania.
Miniflebektomia- podwiązanie i wycięcie żylaków niewielkich- żył kończyny dolnej piszczelowych, dedykowane osobom, których zmiany żylne nie kwalifikują się do skleroterapii nie wymagając jednocześnie poważniejszych zabiegów operacyjnych. Jest to nowoczesny zabieg polegający na usunięciu poszerzonych żył poprzez wykonanie 2-3 mm mikronacięć skóry. Wykonuje się go w warunkach chirurgii jednego dnia, zabieg trwa około 40 min Ogromną zaletą jest bardzo dobry efekt kosmetyczny.
Operacja żylaków kończyny dolnej z wykorzystaniem lasera- wewnątrzżylna ablacja laserowa, podwiązanie i wycięcie żylaków nóg, polegająca na zamknięciu żylaków przy wykorzystaniu technik laserowych. Pierwszą czynnością jest wkłucie się w żyłę przy piszczelu. Następnie wprowadzany jest do niej cienka rurka, która jest światłowodem wraz z laserem. Następuje naświetlanie ścian żylnych pod kontrolą USG naczyń – dochodzi do koagulacji. Metoda ta pozwala uniknąć klasycznej operacji z usunięciem żyły odpiszczelowej. i szpecącej blizny w pachwinie, zmniejszając ból pooperacyjny.
Inwazyjne leczenie kończyny dolnej metodą RF, to najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza metoda zamykania niewydolnych, nawet dużych żył o średnicy do 10mm kończyn dolnych, jest zabiegiem termicznym wykorzystywanym w leczeniu żylaków kończyn dolnych, polegającym na zamknięciu niewydolnego pnia żyły odpiszczelowej prądem o częstotliwości radiowej. W trakcie zabiegu, pod kontrolą USG, wprowadzana jest sonda, emitująca impuls elektryczny o wysokiej częstotliwości, co podnosi temperaturę ścian żył, zwężając światło naczynia i jego zwłóknienie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Pobyt w szpitalu trwa 1 dobę. Skuteczność wynosi 95-97%.
Ponadto wykonuje się: wewnątrznaczyniowe usuwanie żylaków przy pomocy lasera diodowego 1470 nm biradial (EVLT), skleroterapię, leczenie niewydolnych perforatorów, bocznic czy żylaków nawrotowych, zabiegi obliteracji mechaniczno-chemicznej żylaków systemem Flebogrif, zamykanie żylaków klejem metodą iniekcyjną- VENASEAL,hybrydowe leczenie żylaków.